Drošais sekss

„Ievas veselība” 2009. g. 31. jūlija Nr.16(22) 15 lpp. dakterei Tulai – Rijkurei: Par drošu seksu ar ārzemnieku – uzdots jautājums. Par drošu seksu. Radās domstarpības. Mana izpratne par drošu seksu ir prezervatīva lietošana. Mans jaunais ārzemju sarakstes draugs to pilnīgi noliedz ! Nekad neesot to lietojis, tas mazinot gan seksa kvalitāti, gan sajūtas un izjūtas. Uz manu kategorisko nē viņš mierīgi atrakstīja, ka ieradīsies ar analīzēm , kas apstiprinās viņa veselības stāvokli.. Tomēr man nav uzticamības. Jāpiebilst, lai gan pēc tautības viņš ir vācietis, darbs ir saistīts ar ceļojumiem pa visu pasauli. Zinu, ka drošākais, kā saglabāt savu veselību, būtu neielaisties apšaubāmos sakaros! Tomēr man ir daži jautājumi: kā jābūt noformētām analīzēm, lai tām var uzticēties? Kādiem būtu jābūt izmeklējumiem? Cik ilgu laiku analīzes ir derīgas?
Antra
Ārstes atbilde Antrai.
Protams, ja uz šo jautājumu skatās šauri, vienīgi no medicīnas viedokļa, būtu jāpārliecinās, vai Tavam draugam nav seksuāli transmisīvās infekcijas, tostarp sifiliss, gonoreja, hlamidioze. Noteikti jānoskaidro, vai nav arī HIV, B un C vīrushepatīts, kuru tāpat var iegūt vai nodot seksa laikā. Lai analīžu rezultātiem varētu uzticēties, analīžu lapiņām jābūt oriģinālam, nevis kopijām un ar ārsta zīmogu. Kaut gan, ja godīgi, arī tas vēl ne par ko neliecina. Iespējams, analīze veikta pirms mēneša vai aizvakar, un tā vairs nav šodienas situācija , viņš JAU var būt ar kaut ko inficējies.
Un vispār… Nu, nezinu – ja man vīrietim pirms mīlēšanās būtu jāprasa analīzes, patiesībā tas starp mums nomāktu seksualitāti. Tad jau sanāktu, ka sekss man ir tikai mehāniska rīcība, kurai vajadzīgi apstiprinoši parametri uz papīra.
Par drošību… Patiesībā sievietei pašai sevi jāaizsargā. Nedomāju, ka viņai vienmēr jānēsā līdzi prezervatīvs, taču jāzina, ka – prezervatīvs nepasargā no visām seksuāli transmisīvajām slimībām. Gan ar cilvēka papilomas vīrusu, kurš izraisa dzemdes vēzi, gan ar C hepatīta vīrusu var inficēties neatkarīgi no prezervatīva lietošanas. Turklāt arī ar orālo seksu iespējams nodot infekciju. Un vienmēr lielāks risks ir sievietei. Ja ir slima sieviete, viņa caur vaginālo šķidrumu un siekalām vīrieti spēj mazāk aplipināt, nekā ja infekcijas devējs ir viņš un viņa – ņēmēja. Jo sievietei ir plašāki ieejas vārti, plašāka gļotādu virsma, caur kuru uzņemt infekciju. Un arī tiešāka piekļuve asinsritei: seksa laikā visi sīkie asinsvadi paplašinās un jebkurš vīruss spēj vieglāk nokļūt asinīs. Par to gan padomā.

Irēnas Kaļvas komentārs

Šobrīd, kad ir sākusies seksuālā revolūcija interneta iepazīšanās saitos, Tu vari sevi aizsargāt uzzinot visu par Transfer Faktoru (informatīva molekula- peptīds , kas satur 44 aminoskābes), to sākot lietot jau šodien, lai Tava imūnā sistēma izietu visaugstāko intelektuālo apmācību.
Transfer Faktora Tri Factor formula (4 Life kompānijas) spēj gan profilaktiskā devā 2 kapsulas dienā pasargāt no jebkura niknā vīrusa un parazīta, gan lielās devās (vairāk par 4 kaps. dienā) – atbrīvot no uroģenitālām un citām infekcijām, kas hroniskā formā mīt un krājas katra cilvēka organismā . Parasti tas ir herpes vīruss (dzīvo mugurkaula smadzenēs nervu saknītēs), hroniskas trihomonas, hlamīdijas, ureaplazma un mikoplazma. Šo faktu apliecina 4000 zinātniski – pētnieciski darbi, kas uzrakstīti internetā (skat. Google- Transfer Factor) un kā galvenais šeit ir doktora Hennena darbs par vīrusiem un baktērijām un vēl dažādās pasaules valodās skat. un klausies http://www.youTube.com ierakstot meklēt Transfer Factor.

______

Reklāma: Iegūsti mieru, iekšēju stabilitāti, noturību pret stresu un efektīgāku smadzeņu darbību ar RigaBrain smadzeņu treniņa seansiem  http://www.RigaBrain.com

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s