Cukura diabēts

Cukura diabēts Latvijā ir trešā izplatītākā nāvi nesošā slimība, kas veicina daudzu nopietnu veselības problēmu rašanos, tādu kā, sirds asinsvadu, smadzeņu un kāju asinsvadu slimības, kā arī redzes traucējumi vai pat tās zudumu un nieru nepietiekamības attīstīšanos. Turklāt katru gadu diabēta slimnieku skaits Latvijā strauji pieaug, tai skaitā arī bērnu un pusaudžu vidū, tomēr diabētu var novērst un aizkavēt.

Tādēļ cīņā ar slimību pēc Latvijas Diabēta Federācijas un “Euroaptieka” iniciatīvas iesaistījušies uzņēmumi, izveidojot cilvēkiem ar diabētu un viņu tuviniekiem atbalsta programmu Eurodiabēts, kas piedāvā dažādas priekšrocības slimības diagnosticēšanas veikšanā un medikamentu iegādē, kā arī iesaistīsies sabiedrības izglītošanā par cukura diabētu.

Dr. med. Indra Štelmane, Latvijas Diabēta Federācijas prezidente: “Šobrīd Latvijā ir reģistrēti vairāk nekā 50 tūkstošu diabēta slimnieku. Taču to patiesais skaits varētu būt pat divreiz lielāks, jo apmēram puse slimnieku visticamāk vēl nemaz par to nezina. Mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā cilvēki neatrod laiku nepieciešamo pārbaužu veikšanai un mazāk uzmanību pievērš ķermeņa sūtītajiem brīdinājuma signāliem. Tieši tādēļ bieži vien cilvēkam atklāj cukura diabēta 2. tipu, kad jau sākušās komplikācijas, tas nozīmē, ka diabēts cilvēkam jau bijis aptuveni sešus gadus.

Cilvēkam ar diabētu ir jāpievērš pastiprināta uzmanība savam dzīvesveidam, taču tam ir nepieciešams atbalsts un informācija, ko šobrīd sniedz izveidotā programma Eurodiabēts. Svarīgākais – diabēts nav slimība, tas ir dzīvesveids. Turklāt cilvēki ar diabētu var aizkavēt diabēta attīstību un komplikāciju rašanos, piemēram, ja cēlonis ir liekais svars, nereti normalizējot svaru normalizējas arī cukura līmenis un turpmākos gados nepieciešams veikt tikai regulāras pārbaudes. Taču nedrīkst aizmirst, ka tiklīdz tiks pārtraukts aktīvs dzīvesveids un veselīgs uzturs, kas sekmēs liekā svara atgriešanos, atgriezīsies arī paaugstināts cukura līmenis, laika gaitā sekmējot dažādas komplikācijas.”

Zita Jēkabsone, viena no Eurodiabēta programmas iniciatorēm, SIA “Euroaptieka” pārstāve: “Situācijā, kad valsts atbalsts cilvēkiem ar diabētu ir nepietiekams, kopā ar gandrīz divdesmit uzņēmējiem, tai skaitā starptautiski atzītiem zāļu ražotājiem nolēmām veidot speciālu atbalsta programmu cilvēkiem ar diabētu un viņu tuviniekiem, kas sniedz reālu finansiālu atbalstu sekmējot diabēta kompensēšanu un veicina cilvēkus pašus rūpēties par savu veselību. Diabēta kompensēšana ir ārkārtīgi svarīga, jo tieši nekompensēts diabēts ir cēlonis virknei citu smagu slimību. Par šīs programmas nozīmību cilvēkiem ar diabētu liecina, ka jau ir pieteikušies aptuveni septiņi tūkstoši biedru.”

______

Kas ir Transfēra faktors, cik tas ir efektīvs un cik bieži jālieto? Atbildes uz šiem jautājumiem atradīsiet, klikšķinot šeit!

_____

Reklāma: Iegūsti mieru, iekšēju stabilitāti, noturību pret stresu un efektīgāku smadzeņu darbību ar RigaBrain smadzeņu autotreniņa seansiem  http://www.RigaBrain.com

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s