Tas ir interesanti! Zaļā tēja

Zaļā tēja /Camellia sinensis/

Zaļā tēja pavisam nelielā daudzumā satur arī kofeīnu, taču ar tā saturu pietiek, lai organismā veicinātu termoģenēzi jeb siltuma izdali. Tas ir svarīgi notievēšanas procesā, jo, vienkārši runājot, radot siltumu, tiek sadedzinātas kalorijas.

Zaļajai tējai piemīt vielmaiņu stimulējoša iedarbība. Pētījumā konstatēts, ka zaļās tējas lietošana palielina diennakts vielu maiņu par četriem procentiem. Tā uzlabo arī tauku un ogļhidrātu vielu maiņu, pazemina insulīna līmeni, neļauj uzņemtajiem cukuriem uzkrāties tauku veidā, bet – tieši otrādi – paātrina to izmantošanu muskuļu darbā. Tāpat zaļās tējas ekstrakti pazemina holesterīna līmeni asinīs un regulāra tās lietošana ir aterosklerozes efektīva profilakse.

Yerba Mate /Ilex paraguariensis/

Yerba Mate – populārs Latīņamerikas dzēriens. Yerba Mate satur aktīvu vielu – mateīnu, kas stimulējoši ietekmē garīgo un fizisko cilvēka aktivitāti. Pateicoties sastāvā esošajiem vitamīniem un minerālvielām, tas ir veselīgs, tonizējošs un veicina atraktīvu komunikāciju. Yerba Mate ir plaši pazīstams visā pasaulē kā alternatīva kafijai un tējai.
Yerba Mate sauc  par  Latīņamerikas  zaļo zeltu, kas tiek gatavots no Ilex Paraguariensis  krūma lapām.

Guarana /Paullinia cupana/

Arī guarana (Paulinia cupana H.B.K.), liānveidīgs augs, kam attīstās neliela izmēra augļi ar vienu vienīgu sēklu, pieder pie tiem augiem, kurus jau pirms vairākiem gadsimtiem atklāja Amazones indiāņi. Indiāņi augļus vispirms izžāvēja, iegūtās sēklas sarīvēja, tā iegūstot pulveri. Izšķīdinot šo pulveri ūdenī, indiāņi ieguva rūgtu, atspirdzinošu dzērienu, ko ņēma līdzi, dodoties garajos medību pārgājienos džungļos.

Guaranas sēklu sastāvā konstatēts aptuveni 4% kofeīna (salīdzinājumam – kafijas pupiņās tas ir aptuveni 1,2%), bet atšķirībā no kafijas kofeīna, pateicoties augstajam balastvielu un šķiedrvielu sastāvam sēklās, guaranas kofeīns organismā uzsūcas lēnāk un saudzējošāk. Līdz ar to iedarbība ir ilgstošāka nekā kafijai. Guaranu iesaka lietot tiem, kas kafiju nevar dzert. Guaranas iedarbībā organisms iegūst možumu, tiek stimulētas cilvēka koncentrēšanās spējas, stabilizējas asinsrite un uzlabojas kuņģa un zarnu darbība. Iedarbības ilgums parasti saglabājas no 4 līdz pat 6 stundām. Brazīlijā guarana ir ļoti populārs līdzeklis vīriešu potences un seksuālās aktivitātes uzlabošanai, tādēļ šis augs ieguvis kulta statusu.

Maka (Maca) /Lepidium meyenii/

Peru maka pasaulē ir pazīstama kā „inku seksa zālīte“ vai peruāņu žeņšeņs. Makas labvēlīgās īpašības peruāņi pazīst jau vairāk nekā 2000 gadu. Leģendas vēsta, ka inku karavīri ēda maku, lai iegūtu spēku un izturību. Spāņu konkistadori šo augu dēvēja par „inku seksa zālīti“, bet šodien tas pazīstams kā Peru žeņšeņs. Mūsdienu pētījumi ļauj uzskatīt, ka Peru maka palīdz paaugstināt dzimumtieksmi, uzlabot seksuālo potenci un vairot enerģiju. Dienvidamerikas sievietes jau tūkstošiem gadu izmanto maku, lai palielinātu izturību, atbrīvotos no noguruma un stresu ietekmes uz organismu.

Rožainās zeltsakne /Rhodiola rosea/

Zeltsakne (Rhodiola Rosea) tautas medicīnā ir tikusi lietota jau gadsimtiem ilgi. Grieķu ārsts, Dioskorīds, pirmo reizi pieminējis tās medicīnisko iedarbību mūsu ēras 77. gadā De Materia Medica izdevumā.
Vikingi lietoja sakni lai iegūtu pieaugošu fizisko spēku un izturību. Vācijā to lietoja, lai izturētu ilgstošas sāpes, galvassāpes un tā tika uzskatīta par produktu ar izcilu pretiekaisuma darbību. Kārlis Linnejs, pazīstamais zviedru botāniķis, kurš klasificēja visus augus, nosauca to par Rhodiola Rosea 1725.gadā, jo svaigas zeltsaknes aromāts atgādina rožu smaržu.
Pēc 25.gadiem, zeltsakne tika ierindota pirmajā vietā medicīnas preparātu sarakstā ar zviedru farmaceitu kopsapulces lēmumu.

______

Reklāma: Iegūsti mieru, iekšēju stabilitāti, noturību pret stresu un efektīgāku smadzeņu darbību ar RigaBrain smadzeņu autotreniņa seansiem  http://www.RigaBrain.com

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s